Spotkanie z autorami koncepcji nowej szkoły

26 maja 2012 r., w Kolegium Sztuk Pięknych, (gdzie eksponowane były wszystkie projekty, ktore wpłynęły na konkurs dot. koncepcji nowej szkoły - kliknij i czytaj...) odbyło się spotkanie z jurorami i autorami zwycięskiej koncepcji - odbyło się właściwie bez udziału najbardziej zainteresowanych, czyli kazimierzaków...

obejrzyj...

Architekt - współautor nagrodzonej pracy przedstawił ze szczegółami informacje na temat koncepcji, zaś przewodnicząca jury, Ewa Kuryłowicz odczytała zalecenia pokonkursowe. Na koniec architekci wymienili między sobą specjalistyczne uwagi, zaś pytań nie było, bo niby kto miałby je zadać?
Jeden tylko młody mieszkaniec Kazimierza wyraził uwagę co do monotonii płaskich ścian frontowych i pokazał własne rysunki - propozycje ich uatrakcyjnienia. Wszyscy obejrzeli je z ciekawością, a Kuba długa chwile rozmawiał z architektami.

I prezes SARP-u, i współautor nagrodzonej koncepcji kilka razy podkreślali, że postawa władz Kazimierza powinna być wzorem do naśladowania dla innych samorządów. Zarówno wybór trybu konkursu - dającego najszerszą perspektywę możliwości i wizji, i zwrócenie się do samych architektów z SARP-u z prośbą o współpracę i udział w przedsięwzięciu, i wreszcie fakt, że konkurs był okolicznością sprzyjającą temu, by do rywalizacji stanęli najlepsi - wszystko to sprawiło, że koncepcję przyszłej szkoły można śmiało uznawać za faktycznie optymalną.
Z żalem i niejakim zdziwieniem jurorzy zauważyli nieobecność na spotkaniu nie tylko przedstawicieli Rady Miejskiej, ale i samych kazimierzaków.

W istocie, frekwencja była żadna. Troje - tak, TROJE! mieszkańców Kazimierza ( plus burmistrz Dunia i dyr. Arbuz) pojawiło się na „dyskusji".
A szkoda, bo była możliwość zadania pytań, wyrażenia własnych opinii czy wątpliwości i obejrzenia wszystkich innych koncepcji. Szkoda i chyba jednak trochę wstyd...
obiekty sportowe - III element - etap nagrodzonej koncepcji
*
Poniżej: fragment pracy z interesującym rozwiązaniem miejsca pamięci - 'grające ogrodzenie":


bożena gałuszewska kazimierz dolny

Wyszukiwarka

Aktualności

04.03.2021
Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym, Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki oraz Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym są organizatorami tegorocznego
wydarzenia pt. „Kazimierz Kobietom" z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet.
Do projektu dołączyli również kazimierscy przedsiębiorcy, którzy na hasło „Kazimierz kobietom" oferują zniżki, bonusy lub prezenty.
M. in. Pizza Oregoana zaprasza z hasłem!
16.05.2015
"1945. Wojna i pokój." - to tytuł najnowszej książki Magdaleny Grzebałkowskiej, znanej w Kazimierzu m.in. ze świetnego artykułu w GW, poświęconego losom naszych kamieniołomów.
28.07.2014
Błyskotliwe, dowcipne teksty (i pieprzne podteksty), zrozumiałe dla tych, którzy nie celebrują domniemanej „magii" Kazimierza, a po prostu biorą go i rozumieją takim, jakim jest.
Muzyka z przestrzeni pomiędzy parodią a pastiszem, doceniana przez posiadaczy poczucia humoru oraz osoby muzykalne, czułe na nuty wpadające w ucho.
Oprócz zespołowych wykonawców obecnych jest tu parę miejscowych głosów, czasem bardzo rozpoznawalnych.
Sprawdźcie!

Strona 1 z 132  > >>