Remont placu zabaw

15 września na naszym placu zabaw pojawiło się ponad 30 osób w kombinezonach i z indentyfikatorami, panie i panowie żwawo zabrali się do czyszczenia huśtawek, przesypywania piasku i skrobania płotu. Ruszyła kompleksowa odnowa kazimierskiego placu zabaw.
Remont wykonanują charytatywnie pracownicy firmy Budimex w ramach Społecznej Odpowiedzialności Biznesu - programu realizowanego przez duże konsorcja i firmy. Jest to nowa, bardzo pomysłowa i pożyteczna forma tzw. „wyjazdów integracyjnych", która zaczyna wypierać dotychczasowe kosztowne eventy rozrywkowe, po których nie zostaje nic. Przejadły się już quady, wspinaczka linowa i wieczorne bankiety. Teraz zabawa przybiera nową formę, znacznie - mówiąc szczerze - sensowniejszą.

Remont to zasługa firmy Budimex, która w taki własnie sposób chciała wesprzeć naszą społeczność.
Burmistrz Grzegorz Dunia:
- Zgłosili się do mnie organizatorzy z pytaniem, co mogą zrobić w Kazimierzu i dla Kazimierza, bo właśnie nasze miasteczko wybrali na miejsce firmowego spotkania. Wiedząc o problemach szkolnych, z jakimi się borykamy, postanowili zrobić coś dla dzieci. Zaproponowałem od razu remont placu zabaw, ponieważ po pierwsze: i tak był on konieczny, po drugie: rzeczywiście naszym dzieciom warto zafundować jakąś radość, bo przecież to je w stopniu największym dotyka reorganizacja zajęć szkolnych i w ogóle konsekwencje wydarzeń, i po trzecie: plac zabaw kilka lat temu odbudowany był z inicjatywy mieszkańców, ich trud trzeba uszanować i dbać o to miejsce. Tak czy inaczej planowaliśmy jego uporządkowanie, ale skoro nadarzyłą się okazja, postanowiłem ją wykorzystać - opowiada burmistrz.
Kilka dni przed planowanymi pracami przybyła do Kazimierza ekipa specjalistów oceniła, co jest do zrobienia, jakie są potrzeby, co należy wymienić, dokonano też obmiarów i sprawdzono, czy zachowane są przepisowe odległości urządzeń.
W czwartkowy ranek na miejscu pojawili się ludzie Budimexu, na codzień pracownicy umysłowi z pionu zarządzania kadrami.
Bez zbędnych ceregieli zabrali się do... zabawy.
Przechodzący Kazimierzacy z ciekawością patrzą na to, co się dzieje, uśmiechają się i mówią: "tym ludziom robota pali się w rękach, pracują z entuzjazmem i radością". I jeszcze: "Szłam tędy godzinę temu, teraz wracam i już widać efekt! Świetnie, że coś takiego można było zorganizować i że firma wybrała właśnie Kazimierz" - mówi babcia jednego z małych kazimierzaków.
Remont w całości sfinansowany jest przez Budimex. To oni przywieźli potrzebne materiały, rośliny, ziemię i urządzenia: pojawi się nowa piaskownica i sześcioboczny tzw. "grzdyl" z siatkami i małą ścianą wspinaczkową.
Trudniejsze prace wymagające specjalnych umiejętności wykonują fachowcy, natomiast wszystko inne - w rękach pracowników Budimex-u, na codzień operujących raczej komputerową klawiaturą niż grabiami i pędzlem. Ale pracują dzielnie: "Chcemy, żeby po naszym wyjeździe plac zabaw był jak nowy" mówią.
Event od strony wykonawczo - organizacyjnej przygotowała firma PG Promotion, ale "pomysł, zapał i środki pochodzą od firmy Budimex. Firma ta nie pozostała obojętna na tragedię, jaka dotknęła Kazimierz Dolny, Budimex chciał wesprzeć lokalną społeczność, coś dla niej zrobić i pozostawić coś po swoim pobycie, a co lepszego niż radość dzieci?" - mówi Przemysław Grudziński z PG Promotion.

W imieniu dużych i małych Kazimierzaków - serdecznie dziękujemy!
czytaj też...
Kod:


Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść. 

Wyszukiwarka

Aktualności

04.03.2021
Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym, Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki oraz Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym są organizatorami tegorocznego
wydarzenia pt. „Kazimierz Kobietom" z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet.
Do projektu dołączyli również kazimierscy przedsiębiorcy, którzy na hasło „Kazimierz kobietom" oferują zniżki, bonusy lub prezenty.
M. in. Pizza Oregoana zaprasza z hasłem!
16.05.2015
"1945. Wojna i pokój." - to tytuł najnowszej książki Magdaleny Grzebałkowskiej, znanej w Kazimierzu m.in. ze świetnego artykułu w GW, poświęconego losom naszych kamieniołomów.
28.07.2014
Błyskotliwe, dowcipne teksty (i pieprzne podteksty), zrozumiałe dla tych, którzy nie celebrują domniemanej „magii" Kazimierza, a po prostu biorą go i rozumieją takim, jakim jest.
Muzyka z przestrzeni pomiędzy parodią a pastiszem, doceniana przez posiadaczy poczucia humoru oraz osoby muzykalne, czułe na nuty wpadające w ucho.
Oprócz zespołowych wykonawców obecnych jest tu parę miejscowych głosów, czasem bardzo rozpoznawalnych.
Sprawdźcie!

Strona 1 z 132  > >>