Koncert na Obój i Organy

Tytus Wojnowicz i Jan Bokszczanin w kościele oo.franciszkanów - po koncercie

Tytus Wojnowicz - król oboju i Jan Bokszczanin - król organów.
Dwaj wielcy wirtuozi zagrali w naszym malutkim kościółku przy klasztorze ojców franciszkanów.
Koncertują wszędzie, cały świat muzyczny się o nich upomina - a zagrali u nas. Wprawdzie nie była to Carngie Hall, w której grywał Wojnowicz, to nie liliuszowe organy farne, ale za to nigdzie indziej nie ma takiego nastroju jak w naszym klasztorze, nigdzie indziej nie widać cichych ojców franciszkanów w brązowych habitach zasłuchanych w muzyce.
A muzyka?
Obój i organy jak bracia, brzmiały jednym tonem. Wtopiły się całkiem w nastrój łagodnego wieczoru, nie chciało się otwierać oczu, bo to grała muzyka dla duszy.
O duszy na co dzień się nie pamięta, a tu koncert właśnie dla niej! Dwaj wielcy wirtuozi, król oboju i król organów, przekroczyli próg królestwa muzyki dla duszy, którym władać potrafi tak niewielu...

Przewrotność losu polegała na tym, że koncert zorganizowano przy okazji międzynarodowej konferencji fizyków statystycznych, którym teoretycznie (w każdym razie w czasie służbowej konferencji) bliżej do materii i zjawisk obliczalnych niż do duszy, ale to tylko teoretycznie, bo zachwyt na twarzach fizyków praktycznie dowodził, że w duszach im grało.
Wszystkim nam grało.
Zachwycający Koncert na Obój i Organy.
Posłuchaj...


Tytus Wojnowicz, prof. Cichocki (spiritus movens koncertu) i Jan Bokszczanin

Wyszukiwarka

Aktualności

04.03.2021
Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym, Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki oraz Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym są organizatorami tegorocznego
wydarzenia pt. „Kazimierz Kobietom" z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet.
Do projektu dołączyli również kazimierscy przedsiębiorcy, którzy na hasło „Kazimierz kobietom" oferują zniżki, bonusy lub prezenty.
M. in. Pizza Oregoana zaprasza z hasłem!
16.05.2015
"1945. Wojna i pokój." - to tytuł najnowszej książki Magdaleny Grzebałkowskiej, znanej w Kazimierzu m.in. ze świetnego artykułu w GW, poświęconego losom naszych kamieniołomów.
28.07.2014
Błyskotliwe, dowcipne teksty (i pieprzne podteksty), zrozumiałe dla tych, którzy nie celebrują domniemanej „magii" Kazimierza, a po prostu biorą go i rozumieją takim, jakim jest.
Muzyka z przestrzeni pomiędzy parodią a pastiszem, doceniana przez posiadaczy poczucia humoru oraz osoby muzykalne, czułe na nuty wpadające w ucho.
Oprócz zespołowych wykonawców obecnych jest tu parę miejscowych głosów, czasem bardzo rozpoznawalnych.
Sprawdźcie!

Strona 1 z 132  > >>