Kazimierskie audycje Radia Zet

posłuchaj...
We wtorek 16 listopada 2010r. rozpoczęła się emisja audycji o Kazimierzu Dolnym - KAZIMIERZ DOLNY W RADIO ZET.
Cykl 50 audycji jest przygotowywane przez redakcję Radia ZET we współpracy z Urzędem Miasta w Kazimierzu Dolnym i będzie emitowany przez prawie rok na stonie internetowej rozgłośni www.radiozet.pl w podcaście RADIO ZET POLECA.
Każdy nowo nagrywany odcinek będzie się pojawiał co tydzień we wtorki. Audycje będą dostępne na stronie internetowej Radia ZET przez okres aż 6 lat.
Z tematyką i terminami emisji audycji możecie Państwo zapoznać się już dziś - na stronie Kazimierza Dolnego w Radio ZET.
Osobą prowadzącą rozmowy z gośćmi audycji jest Marzena Chełminiak - właścicielka jednego z najbardziej rozpoznawalnych radiowych głosów (znana chociażby ze swojego autorskiego cyklu radiowego „Powiedz tylko Marzenie", współprowadząca poranny program "Dzień Dobry Bardzo".). Prywatnie częsty gość i wielka miłośniczka naszego miasteczka.
Tematyka audycji jest bardzo różnorodna. Rozpoczną się one kilkoma odcinkami pokazującymi troszkę historii - naważniejsze „milowe" okresy w dziejach Kazimierza Dolnego. Zasadnioczo jednak audycje pokażą obecny Kazimierz, w kontekście zwłaszcza całego XX wieku i ostatnich dziesięcioleci, które chyba najbardziej ukształtowały dzisiejszy obraz miasteczka i jego tożsamość.
Poza wieloma tematami związanymi z miejscowymi tradycjami, kulturą, środowiskiem twórczym pojawią się i takie, które będą próbą dyskusji i refleksji nad powszechnie wyrażaną wyjątkowością i „magią" miasteczka nad Wisłą. Jedynego takiego... Dlaczego? Dowiemy się w kolejnych odsłonach cyklu.
W przygotowywanym materiale nie zabraknie również wypowiedzi specjalistów i autorytetów na tematy ważne dla zachowania tożsamości i charakteru Kazimierza Dolnego, a więc między innymi o dziedzictwie kulturowym i potrzebach jego ochrony, unikatowych i bardzo cennych walorach krajobrazu i przyrody, o Wiśle i dziedzictwie geologicznym.
Przygotowywanymi audycjami chcemy również zachęcić tych, których Kazimierz naprawdę „kręci" i fascynuje, by nie tylko przyjeżdżali tu odpocząć, ale aby szukali tu spełnienia, możliwości realizacji swoich twórczych pasji, by klimat tego miejsca otwierał im wszystkie zmysły, wzbogacał i inspirował. Może pozostaną z nami na dłużej? Albo będą wracali - jak do domu.
Cykl audycji o Kazimierzu Dolnym - poza stroną www.radiozet.pl - będzie promowany w serwisie internetowym Urzędu Miasta w Kazimierzu Dolnym www.kazimierz-dolny.pl, w portalach społecznościowych (w profilu Radia ZET i Urzędu Miasta), w planowanej na początku nadchodzącego roku szerszej kampanii promocyjnej miasta w Internecie.
Audycje są jednym z elementów projektu "Marka Kazimierz Dolny narzędziem promocji gospodarczej gminy i regionu". Emisja ich w internecie jest wymogiem - wynikajacym z wytycznych konkursu dla działania 2.4 Marketing gospodarczy RPO WL 2007-2013 - dotyczącym koniecznosci globalnego dotarcia z przekazem do odbiorcy. Ponadto koszt ich produkcji a potam emisji jest kilkadziesiąt razy niższy niż emisja na antenie dobrej ogólnopolskiej rozgłośni radiowej. Nagrany materiał będzie mógł być potem wykorzystany w różnorodny sposób i w różnych nośnikach informacji.
Na koniec warto dodać, że w ramach wspólpracy z Radiem ZET ta druga co do słuchalności w Polsce rozgłośnia (ok. 7 mln słuchaczy każdego dnia) zrealizauje dla Kazimierza Dolnego dwa specjalne "eventy" na antenie Radia ZET: Weekend z Radiem Zet w Kazimierzu Dolnym (podczas Jarmarku Świątecznego) i Dzień Dobry Bardzo z Kazimierzem Dolnym (na wiosnę 2011 roku).

Wyszukiwarka

Aktualności

04.03.2021
Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym, Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki oraz Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym są organizatorami tegorocznego
wydarzenia pt. „Kazimierz Kobietom" z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet.
Do projektu dołączyli również kazimierscy przedsiębiorcy, którzy na hasło „Kazimierz kobietom" oferują zniżki, bonusy lub prezenty.
M. in. Pizza Oregoana zaprasza z hasłem!
16.05.2015
"1945. Wojna i pokój." - to tytuł najnowszej książki Magdaleny Grzebałkowskiej, znanej w Kazimierzu m.in. ze świetnego artykułu w GW, poświęconego losom naszych kamieniołomów.
28.07.2014
Błyskotliwe, dowcipne teksty (i pieprzne podteksty), zrozumiałe dla tych, którzy nie celebrują domniemanej „magii" Kazimierza, a po prostu biorą go i rozumieją takim, jakim jest.
Muzyka z przestrzeni pomiędzy parodią a pastiszem, doceniana przez posiadaczy poczucia humoru oraz osoby muzykalne, czułe na nuty wpadające w ucho.
Oprócz zespołowych wykonawców obecnych jest tu parę miejscowych głosów, czasem bardzo rozpoznawalnych.
Sprawdźcie!

Strona 1 z 132  > >>