DWA BRZEGI POWODZIANOM - relacja

Minęła niedziela pod hasłem "Urząd Miasta w Kazimierzu i DWA BRZEGI Powodzianom". Imprezę na rynku prowadziła dyrektor art. FFiS DWA BRZEGI Grażyna Torbicka.
Grażyna Torbicka z Burmistrzem Kazimierza Dolnego i Wójtem Janowca
Koncerty udały się znakomicie, z pierwszych, nieoficjalnych szacunków wynika, że podczas aukcji i ze sprzedaży cegiełek uzyskaliśmy ok. 30 tys.
Licytacja dzieł sztuki prowadzona w SARPIe przez dr Waldemara Odorowskiego kilka razy przybierała oblicze bliskie hazardowemu. Na ten przykład, gdy gra szła o portret prof. Jadwigi Staniszkis, a red. Jarosław Gugała (członek koncertującego Zespołu Reprezentacyjnego) zapałał żądzą posiadania.
Został przelictowany i żałował, bowiem jego plan przewidywał sprezentowanie obrazu Pani Profesor. Inna rzecz, że redaktor wylicytował świetną abstrakcję Andały i tym samym prof. Staniszkis oszczędzone będzie oglądanie siebie w wydaniu czerwono - kapeluszowym.

Usłyszeliśmy też deklarację, że niektóre firmy - darczyńcy nie ograniczą się do jednorazowej pomocy. Zachęcamy do tego, by brać z nich przykład:
„Grupa Boehringer Ingelheim, z siedzibą w Ingelheim w Niemczech, jest jedną z 20 wiodących firm farmaceutycznych na świecie. Zatrudnia ponad 41 tys. pracowników. Firma założona w 1885 roku przez Alberta Boehringer'a nadal pozostaje wyłącznie własnością rodziny. Prowadzi prace badawczo-rozwojowe, produkcję i sprzedaż nowatorskich produktów o wysokiej wartości terapeutycznej, przeznaczonych do leczenia ludzi i zwierząt. Co roku, znaczący procent zysków ze sprzedaży leków, inwestuje w badania i rozwój.
Jako firma rodzinna Beohrigner Ingelheim szczególną opieką stara się otaczać inne rodziny, o których wie, że znajdują się w potrzebie. Zwłaszcza ofiary powodzi, które wielokrotnie nawiedzały tereny siedziby firmy nad Renem w Niemczech, budzą głębokie współczucie i chęć niesienia pomocy.
Słysząc o wielkim nieszczęściu, jakie spotkało tysiące ludzi w Polsce z powodu katastrofalnej powodzi postanowiliśmy w miarę naszych możliwości pomóc mieszkańcom najbardziej dotkniętych powodzią rejonów.
Chcielibyśmy, aby pomoc nasza trafiła bezpośrednio do poszkodowanych osób, tych którzy nie mogą pomóc sobie sami. Idąc tym tokiem myślenia wybraliśmy Zespół Szkół Publicznych w Wilkowie - gdzie budynki stały pod wodą przez trzy tygodnie, powodując ogromne zniszczenie. Dyrektor Zespołu, p. Lech Łyjak bardzo życzliwie przyjął naszą propozycję pomocy i obecnie jesteśmy w trakcie uzgadniania potrzeb szkoły i naszych możliwości. Ustaliliśmy m. in., że kwota 150 tys. zł zostanie przeznaczona na wyposażenie jednej z klas - służącej do nauki języka angielskiego - a z pozostałej części zakupione zostaną tablice multimedialne, które bardzo pomagają w procesie edukacyjnym, są jednak na tyle kosztowne, że niewiele szkół może sobie na nie pozwolić.
Chcielibyśmy, aby pomoc niesiona powodzianom nie była tylko jednorazowym, krótkotrwałym działaniem, dlatego mamy nadzieję, że ta akcja narodzi dłuższą współpracę ze szkołą i całym rejonem.
Mamy również w planie przeznaczyć pewną kwotę na ufundowanie stypendium dla ucznia/ów lub studenta/ów, który pozostając na utrzymaniu rodziny dotkniętej powodzią, nie będzie mógł otrzymywać od niej środków na naukę w przyszłym roku lub latach. Ta kwestia pozostanie do uzgodnienia po wytypowaniu osoby potrzebującej takiego wsparcia.
Całą naszą pomoc finansową przekażemy poprzez Caritas Lublin, którego Zarząd wyraził już zgodę na takie działanie.
Przedstawiciele Dyrekcji naszej Firmy w Polsce panowie: Oliver Koehncke oraz Wojciech Gryta odwiedzili już gminę Wilków, spotkali się z Wójtem gminy oraz Dyrektorem Zespołu Szkół w Wilkowie oraz przekazali dary rzeczowe zebrane pośród pracowników firmy. Ogrom zniszczeń, jakie zobaczyli wywołał wielkie, przygnębiające wrażenie. Na pewno nasz wkład dla pomocy powodzianom może być tylko w niewielkim stopniu zaspokojeniem ich potrzeb, dlatego bardzo apelujemy do wszystkich, którzy mogą włączyć się do tej akcji o wsparcie takich działań w miarę ich możliwości."
z Wójtem Wilkowa
zespół Kairos

Pati Yang
Dorota Miśkiewicz

Krustyna Prońko

Zespół Reprezentacyjny
z dr Waldemarem Odorowskim
Burmistrz Grzegorz Dunia dziękuje wszystkim za okazane serce

 

 

Wyszukiwarka

Aktualności

04.03.2021
Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym, Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki oraz Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym są organizatorami tegorocznego
wydarzenia pt. „Kazimierz Kobietom" z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet.
Do projektu dołączyli również kazimierscy przedsiębiorcy, którzy na hasło „Kazimierz kobietom" oferują zniżki, bonusy lub prezenty.
M. in. Pizza Oregoana zaprasza z hasłem!
16.05.2015
"1945. Wojna i pokój." - to tytuł najnowszej książki Magdaleny Grzebałkowskiej, znanej w Kazimierzu m.in. ze świetnego artykułu w GW, poświęconego losom naszych kamieniołomów.
28.07.2014
Błyskotliwe, dowcipne teksty (i pieprzne podteksty), zrozumiałe dla tych, którzy nie celebrują domniemanej „magii" Kazimierza, a po prostu biorą go i rozumieją takim, jakim jest.
Muzyka z przestrzeni pomiędzy parodią a pastiszem, doceniana przez posiadaczy poczucia humoru oraz osoby muzykalne, czułe na nuty wpadające w ucho.
Oprócz zespołowych wykonawców obecnych jest tu parę miejscowych głosów, czasem bardzo rozpoznawalnych.
Sprawdźcie!

Strona 1 z 132  > >>